MUNICIPAL WASTE

američki thrash metal/hardcore/punk štob rekli nekakav crossover. fantastičan bend koji je thrash metal mjuzu učinio napokon zanimljivom dodajući joj hardcore i punk uplive u velikim količinama . muzički podsjećaju na kasnije radove D.R.I. a tekstualno su američka verzija TANKARD-a, znači: pivo, trava i zajebancija...

Municipal Waste - 2001- Municipal waste
Municipal Waste - 2002 - Crucial Unit Split
Municipal Waste - 2002 - Tango & Thrash
Municipal Waste - 2003 - Live At Lintfabriek Kontich
Municipal Waste - 2003 - Waste Em All
Municipal Waste - 2005 - Hazardous Mutation
Municipal Waste - 2007 - The Art Of Partyng

Mary's Mom - Zoka


Zoka....

Pjesma iz 2004.  godine...!!! ljetni hit!! 
poslije toga nishta. raspad!!! 

Download: Mediafire

Covek Bez Sluha - Second Hand


1. Dok Nebo Bojim Strahom (Zovem se Miki)
2. Jutro Ozbiljnih Planova
3. Dosadan Dan
4. Nishta Mi Staro Ne Nedostaje
5. Daleko Blizu Daleko
6. Bordel Planeta
7. Paranoik
8. Ikarov Let
9. Second Hand
10. Ne Pitaj
11. Reci Ne
12. Umesto Osmeha
Download: Mediafire

Agnostic Front

Image Hosted by ImageShack.us

Download
 1. For My Family
 2. Dead To Me
 3. Break The Chains

Image Hosted by ImageShack.us

 1. Addiction
 2. Dead To Me
 3. Outrage
 4. Warriors
 5. Black And Blue
 6. Change Your Ways
 7. For My Family
 8. No Regrets
 9. Revenge
 10. We Want The Truth
 11. By My Side
 12. Come Alive
 13. All These Years
 14. Forgive Me Mother
MySpace


Download
Arhangel 1991

01 Ladno oruzje (Ладно оружје)
02 Gordost (Гордост)
03 Isus (Исус)
04 Zlatno zolto (Златно жолто)
05 Prevez (Превез)
06 Molk (Молк)
07 Luna (Луна)
08 2 vo 1 (2 во 1)
09 Brcki (Брчки)
10 Arhangel (Архангел)

Архангел - "Heart Core"


Heart Core 1998

01 Nova vera nova Biblija (Нова вера нова Библија)
02 Krst (Крст)
03 Heart core 1
04 Noz (Нож)
05 Ljubov ili omraza (Љубов или омраза)
06 Radost (Радост)
07 Über mazedonisch e
08 Vladimir (Владимир)
09Heart core 2
10 Never Talking To You

Download

Архангел - "Небесна машина"

01 Zemja (Земја)
02 Nebesna masina (Небесна машина)
03 Rubin Karmin (Рубин Кармин)
04 Zaumna sila (Заумна сила)
05 Brcki (Брчки)
06 Nebo (Небо)
07 I am so sad
08 Sal od zal (Шал од жал)
09 Bilbord ikona (Билборд икона)
10 Vina nevina (Вина невина)

Download
Архангел - "Live 12.12.19998"
01. Ladno Oruzje
02. Heart Core 1
03. Gordost
04. Zlatno Zolto
05. Isus
06. Luna
07. Zborovi Volsebni
08. 1000 Svetla
09. Radost
10. Covek bez ime i prezime
11. Dragi Moj
12. Seniste
13. Nova Vera Nova Biblija
14. 1 000 000 Dolari
15. Noz
16. Ljubov ili Omraza
17. Vladimir
18. Dno
19. Vojna
20. Cudesen Svet

Download 1
Download 2

Dedicated For Life - "Another Down"


1. Awakening
2. My Crime
3. Child Of A Priest
4. One More
5. Another Down
6. Revive Again
7. Tears Of Remorse
8. Alone
9. Requiem
10. It's Time

My Space:
www.myspace.com/dflmk


KUD Idijoti i Gori Usi Winnetou - "Istra ti materina"


Легендарен албум на мајсторите од Хрватска!
Секоја чест!!!!

01.Herceg Istra (narodna)
02.Cakavska pesen - rdeca pizda iz radio Merde
03.Cesta ud mora - da botanico a gortanico
04.Festival diteta - Sibenik 1994
05.Vita,vita,nasa stampa gori,bre - turbo cattolico,peste Balcanica
06.Maestro - Goli - Apa li Rundov
07.La ricetta - Grisija
08.Herceg Istra(narodna)


My Space:
www.myspace.com/kudidijoti

Ripping Treatman (Macedonia) - "Chaos"


Одлична punk компилација на македонски бендови!
Застапени се основоположните на овој вид музика во Македонија!

Суперхикс


Ska/punk/reggae бенд од Македонија,кои по повод 15 годишнината од постоењето повторно се на турнеја низ Македонија,како и во бившите југословенски републики.
Имаат свирено и како предгрупа на легендарните КУД Идијоти и Хладно Пиво во Ријека,каде беа наградени како надежен бенд,
На последниот албум како гости се појавуват и момците од Хладно Пиво!

My Space:
www.myspace.com/superhiks
Savaot - "Voice from Macedonia"


Најновото остварување на Саваот,традиционално претставување на музичкото богатство на етничка Македонија!
Одлична комбинација на старото и новото!

My Space:
www.myspace.com/savaotvoicefrommacedonia

True Wisdom - "Ecclesiastes 7:2"


Експериментален gothic/roots христијански ориентиран бенд од Македонија.

My Space:
www.myspace.com/thruwisdom

Wipe Away - "The Great Judgement" (2008)


Gothic/Experimental metal бенд од Република Македонија!

My Space:
www.myspace.com/wipeaway

Дефект - "Полициска држава" (2009)


Најновиот последен албум на момците од Скопје.
По објавувањето на последниот албум „Сезона на лов„ од 2007 година,прават мала пауза која сепак е исполнета со концертни активности низ републиката и пошироко.
Одличен street punk!!!!!!!!!!

My Space:
www.myspace.com/defektni

Балтак - "Крал на два светој"


Македонско-австралиски black/trash metal бенд од Сиднеј.
Одличен албум,вреди да се послуша!
Членови:
Gorgoroth - Guitar Attacks,
Bass Detonation, Battlecries / Lord Of Aeveron - Battering drums of War & carnage

My Space:
www.myspace.com/baltak

Архонт


Моќен death/trash/black metal бенд од Битола,Македонија.
Брутален звук,моќна продукција,ефективна музика за слушателите на овој вид музика!

My Space:
www.myspace.com/arhont

Санаториум - "Санаториум"


Ова е САНАТОРИУМ од Скопје, бендот кој ќе ве одведе во центарот на лудилото, ќе ви го разнесе умот и ќе ве одведе на работ на разумот; бенд кој располага со огромна моќ и енергија. САНАТОРИУМ е составен од четири члена:
Перо Стефановски (гитара и вокал),
Константин Качев (гитара),
Горан Станковиќ (бас гитара)
и Горан Атанасов (тапани).
Мрачните мелодии на гитарскиот тандем и експлозивната ритам секција, засилени со вокалот на Перо и пратечките вокали го прават САНАТОРИУМ навистина јак, експлозивен, целосен, зрел, моќен и екстремно гласен бенд.Саваот - "Саваот"


Одличен македонски етно амбиентален прохристијански ориентиран бенд од Скопје, Република Македонија.
Супер текстови,извонредна продукција,квалитетен звук.

My Space:
www.myspace.com/savaot


Dedicated For Life - "By All Means"


Македонски metalcore/hardcore бенд формиран во почетокот на 2001 година во Скопје,Република Македонија.Бендот со својата жестина и звук потсетува на Lamb Of God,Hatebreed,At The Gates......но после интезивно слушање се забележува нивни сопствен звук,изграден низ многубројните концерти низ земјате на регионот.
Нивниот првенец издаден во периодот на септември-октомври 2004 постигнува голем успех и придобива уште повеќе фанови на бендот.
Членови:

Јакимовски Кирил - вокали
Шапковски Огнен - гитари,вокали
Петрески Бобан - гитари
Петровски Драган - бас гитари
Петровски Димитар - тапани
My Space: www.myspace.com/dflmk